Hall of Fame Members
 

Member - A

 

Roberto Alvarez

Class of 1969

Alex Ampontuah

Class of 1995

Demetrious Antoniou

Class of 1971

Marc Arcieri

Class of 1989

Sean Armbruster

Class of 1992

Richard Avery

Class of 1954

Member - B

 

Eddie Bastolla

Class of 1929

Ronald Battista

Class of 1960

Timothy Bazinet

Class of 1972

Richard Becker

Class of 1960

Francis "Hank" Begreen

Class of 1945

Karen Bergstrom

Class of 1992

William Bergstrom

Contributor

Jason Bielik

Class of 1995

Matt Bielik

Class of 1997

Leo Biron

Class of 1961

Member - C

 

Tara Canty Bennett

Class of 1988

Donald Ceminski

Class of 1974

David Ceppetelli

Class of 1989

Christopher Chace

Class of 1997

Abby Charbonneau

Class of 1997

Joseph Christopher

Class of 1948

Angela Ciccarelli Brayton

Class of 2000

Joseph Costen

Class of 1978

Louise Cote

Contributor

Jeff Cournoyer

Class of 1987

Sam Cowicz

Class of 1941

Michael Coyle

Class of 1978

Donald Cushing

Coach

Member - D

 

Todd Daskowski

Class of 1994

Ryan Daveau

Class of 2007

Paul Deary

Class of 1941

Paul Deary

Class of 1966

Member - F

 

Donald Ferrari

Coach

George Finnegan

Coach

Member - G

 

Theodore Geotis

Class of 1970

John Gogolinski

Class of 1957

Edward Grzembski

Class of 1987

John Guerin

Class of 1984

Member - H

 

Courtney Halloran Blais

Class of 1995

Lisa Halloran

Class of 1985

Stacey Hejwosz

Class of 2003

Brian Henderson

Class of 2007

George Hetherman

Class of 1975

Shawn Hetherman

Contributor

Scott Holland

Class of 1992

Patricia Hyland Dupre

Coach

Member - I

 

Stephen Iglowski

Class of 1973

Member - J

 

Andrew "Kuba" Jarzabski

Class of 1941

Member - K

 

John Katori

Contributor

Walter Kosnoski

Class of 1927

James Kroll

Class of 1960

Francis Kujawski

Class of 1922

Edward Kunkel Jr.

Contributor

Gerard Kunkel

Class of 1965

Francis Kuszewski

Class of 1962

Member - L

 

John Lamontagne

Class of 1988

Rene Langevin

Class of 1958

Paul Lango

Coach

Noel Lefebvre

Class of 1974

Mark Lempicki

Class of 1970

Howard Lorenz

Class of 1938

David Lusignan

Class of 1994

Member - M

 

Ronald Magnant

Class of 1972

Antonio Maisto

Class of 1942

Gino Manzi

Class of 1984

Joseph Markiewicz

Class of 1950

David Marrier

Class of 1986

James Mason

Class of 1964

Jason Miglionico

Class of 1988

Nick Miglionico

Class of 1986

Nicholas Mikolajczak

Class of 1935

Robert "Rocky" Miller

Class of 1949

Thomas Miller

Class of 1982

Todd Minarik

Class of 1992

John Mrazik

Coach

George Muzea

Class of 1956

Member - N

 

Gerard Nadeau

Class of 1974

Kyle Nadeau

Class of 2007

Colleen Nasis

Class of 1993

Kathleen Neff Phillips

Class of 1997

Kelly Neff

Class of 1997

Danielle Norton Dickman

Class of 1987

Karen Norton

Class of 1993

Richard Nowak

Class of 1959

Member - O

 

Peter Olsta

Class of 1965

Member - P

 

Sam S. Pappas

Class of 1972

Anthony Paranto

Class of 1986

Robert Paranto

Coach

Robert Pepka

Coach

Jo Ann Pierangeli Guglielmo

Class of 1980

James Piette

Class of 1979

J. Richard Pizzetti

Class of 1955

Francis Poblocki

Class of 1939

Ronald Pokraka

Class of 1956

Bea Pratt

Coach

William Puls

Class of 1940

Member - R

 

Jesse Rulli

Class of 1961

Robert Rulli

Class of 1964

Member - S

 

Lynne Smith Silk

Class of 1987

Edward Starosta

Class of 1936

John Stefanik

Class of 1941

Edwin Stochaj

Class of 1954

Paul Strzelecki

Class of 1971

Sigmond "Ziggy" Strzelecki

Coach

Al Suss

Class of 1937

Frank Swana

Class of 1955

Anthony Szamocki

Class of 1936

Member - T

 

Virginia Tanko Didonato

Class of 1960

Nellie Twardzik Thompson

Class of 1937

Member - W

 

Joseph White

Class of 1932

Joseph White, Jr.

Class of 1958

Robert "Tug" Wilga

Class of 1950

Anthony Wojciechowski

Class of 1932

Member - Z

 

Zdenek Zak

Class of 1972

Bruce Ziemski

Class of 1968

Member - Team

 

1941 Baseball Team

Team

1955 Football Team

Team

1978-1979 Boys Basketball Team

Team

1984-1985 Boys Basketball Team

Team

1994 Boys Track Team

Team

1994-1995 Girls Basketball Team

Team

1998 Cheerleaders

Team

2006 Boys Soccer Team

Team